Контакт

Актуелно

Македонија30 минути

Кадиев: Ни оди во прилог тоа што сведоците велат дека Јанева не барала пари

Адвокатот на Катица Јанева, Дељо Кадиев, по судењето за случајот „Рекет“, изјави дека имало неконзистентност во изјавите и потврди дека...

Македонија1 час

Заев и Борисов си закажале средба по Нова година, конкретни чекори за договорот со Бугарија по изборите

Премиерот Зоран Заев и бугарскиот премиер, Бојко Борисов, вчерашната куса средба на носачот на авиони „Хари С. Труман“ ја искористиле...

Забава2 часа

Почина Мари Фредриксон, пејачката од групата „Роксет“

Пејчката на групата „Роксет“, Мари Фредриксон, почина на 61 година, потврди нејзиниот менаџер. Шведската музичка ѕвезда постигна глобален успех во...

Регион2 часа

Три земјотреси во Албанија за два часа

Албанија денеска ја погодија три земјотреси во периодот од 10 до 12 часот предизвикувајќи паника кај населението. Двата земјотреса биле...

Македонија3 часа

Оваа сабота работен ден за вработените во јавната администрација

Владата на својата 167. седница донесе одлука, 14 декември, сабота, да биде работен ден за вработените во државните институции. Во...