Контакт

Актуелно

Европа1 час

(Видео) Една жена загина на протест во Париз, 47 се повредени

Педесетгодишна жена загина на протестот во Париз организиран поради зголемување на цените на горивата. „Жената загинала од удар од автомобил...

Црна хроника2 часа

Кражба на „Партизанска“: Му го украле автомобилот додека бил во продавница

На скопјанец му го украле автомобилот додека пазарувал во продавница на булеварот Партизански одреди во Скопје. Според информациите на МВР,...

Македонија5 часа

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ предложи мерки за намалување на загадувањето на воздухот

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека воздухот е се позагаден од кога било, а најодговорни за тоа се премиерот Зоран Заев, градоначалникот на...

Црна хроника6 часа

Тешко повредени двајца пешаци во Битола

Двајца пешаци се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила во Битола. Според информациите на МВР, вчера околу 20,50 часот...

Спорт7 часа

Вардар вечерва на поправен со Барса во „Блауграна“, Парондо вели мора да напаѓаме подобро

Македонскиот ракометен првак Вардар вечерва во „Блауграна“ во Барселона ќе има нов меч против тимот на Барселона предводен од тренерот...