Контакт

Актуелно

Свет52 минути

Шпанија шокирана од серијата убиства на жени

Ново немилосрдно убиство ја шокираше јавноста во Шпанија. Поранешен осуденик за убиство на сопругата, ја уби својата адвокатка и љубовница....

Свет2 часа

Путин и оваа година за Водици се искапе во студена вода

Рускиот претседател Владимир Путин учествуваше во овогодинешното капење на празникот богојавление Водици, соопшти Кремељ. Како што се наведува, тоа го...

Свет2 часа

Мејџор: Тереза Меј да се откаже од црвените линии

Поранешниот британски премиер Џон Мејџор ја повика премиерката Тереза Меј да се откаже од своите црвени линии во врска со...

Свет2 часа

Бугарија им екстрадира руски хакер на САД

Бугарија им екстрадираше на САД руски хакер обвинет во Америка за организирање комплексен хакерски напад, соопшти руската амбасада во Вашингтон....

Свет2 часа

Илјадници „жолти елеци“ маршираа на улиците на Париз, продавниците затворени

Пет илјади демонстранти од „жолтите елеци“ денеска маршираа во Париз, што е десети викенд по ред, против владата на францускиот...