Контакт

Актуелно

Македонија39 минути

Села бара оставка од Заев и итно формирање експертска Влада, по бегството на Груевски

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села побара премиерот Заев да поднесе оставка и веднаш да се формира експерстка влада,...

Македонија52 минути

Заев: Имаше гласини дека некој ќе бега, но не можевме да преземеме ништо

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека постоеле гласини дека некој може да бега, но власта не можела да презеде дејствија...

Македонија2 часа

(Видео) Стефанова: Опасноста за бегство на Груевски не беше земена сериозно

Специјалното јавно обвинителство во целиот изминат период постојано апелира и сугерира за притвор за обвинетиот Никола Груевски и другите обвинети...

Македонија4 часа

(Видео) Адвокатите на Груевски бараат да му се суди во раздвоена постапка

Адвокатите на осудениот експремиер Никола Груевски, кој моментно е во бегство, на денешното рочиште за случајот „Титаник“ пред судот изјавија...

Црна хроника4 часа

Кумановец без возачка дозвола удрил во брачна двојка, мажот починал

На локалниот пат село Слупчане-Куманово, во вечерните часови на 13 ноември, автомобил „бмв“ со кумановски регистарски таблички, управуван од 21-годишник...