Контакт

Актуелно

Црна хроника2 минути

Кај тројца скопјани пронајдени хероин и марихуана

При преглед на возило и патниците кои биле во автомобилот, полицијата пронашла две кеси во кои имало хероин, марихуана и прашкаста...

Регион34 минути

Српски медиуми: По Путин, во Белград доаѓаат Трамп и Меркел

Претседателот на САД, Доналд Трамп би можел во текот на оваа година да ја посети Србија, објавува во денешното издание...

Македонија57 минути

Превозот и денеска е бесплатен, граѓаните може да пријават ако има вклучен апарат за наплата

Автобускиот превоз во Скопје и денеска е бесплатен поради загадувањето на воздухот. „Одлуката, која е дел од мерките за намалување...

Вести2 часа

Британски медиуми: Тереза ​​Меј има план Б, а тој изгледа како план А

Британската премиерка Тереза ​​Меј го претстави својот план Б за брегзит, а според тамошните медиуми тој е сличен на планот...

Македонија2 часа

Поради појава на магла намалена видливоста во Битола и Стража

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, информриаат од Авто мото-сојузот на Македонија. Оттаму додаваат дека поради...