Контакт

Актуелно

Македонија9 минути

Трајковски: Дисциплинската постапка против мене е атак врз правата на пациентите

Доставен е предлог за покренување на дисциплинска постапка против царинскиот службеник, Александар Трајковски, кој зема боледување за да замине во Будимпешта,...

Македонија41 минута

Пронајдена шок-бомба во вреќа со отпад во Скопје

Шок-бомба во исфрлена вреќа со отпад пронашле екипите на ЈП „Комунална хигиена“ на улицата Македонска преродба во скопската општина Ѓорче Петров....

Свет2 часа

(Видео) Страшна експлозија во Керчката Теснина, 10 мртви

Најмалку 10 члена на екипажот загинаа во пожарот што ги зафати бродовите „Канди“ и „Маестро“ во Керчката Теснина. „Бродовите пловеле...

Македонија2 часа

Неофит: Првин името, па статусот на Македонската црква

Прашањето за автокефалноста на Македонската православна црква ќе се поведе кога ќе се реши прашањето за името на земјата, изјави...

Македонија3 часа

Ерјавец на средба со Џафери: Потешкиот дел доаѓа по членството во НАТО

Потешкиот дел од работата доаѓа по членството во НАТО кога ќе биде потребно да се преземат поголеми реформи и да...