Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Полиција пред ИВЗ, тензии за тоа кој да биде нов поглавар

Тензично e попладнево пред седиштето на Исламската верска заедница (ИВЗ), каде што се одржува состанок за смена на поглаварот Сулејман...

Свет2 часа

Исламска држава објави фотографија на бомбашите од Шри Ланка

Исламска држава презеде одговорност за бомбашките напади во Шри Ланка, во кои на Велигден беа убиени најмалку 320 лица, објави...

Свет3 часа

(Видео) Премиерот на Шри Ланка јавно откри: Можеше да се спречат бомбашките напади

Премиерот на Шри Ланка, Ранил Викремесинге, денеска одржа прес-конференција на која зборуваше за нови детали во врска со терористичките напади...

Македонија6 часа

(Видео) Силјановска: Се случи политички земјотрес, кој е предупредување за пораз на СДСМ на изборите

Не треба да сте експерт за да заклучите дека во историјата на европските избори не се случило за 18 месеци...

Свет7 часа

Исламската држава презеде одговорност за нападите на Шри Ланка

Терористичката организација Исламска држава презеде одговорност за бомбашките напади на Шри Ланка, во кои загинаа над 300 луѓе, а повредени...