Контакт

Актуелно

Култура4 минути

Струшките вечери на поезијата стануваат четиријазични

Струга задутре, 21 август, по 58- ми пат ќе стане сцена на една од најголемите и најпрочуените културни манифестации во...

Европа29 минути

Пациент уби пет лица во психијатриска болница во Романија

Пациент во психијатриска болница во Романија претепал до смрт пет други пациенти со сталак за инфузија и повредил уште неколкумина,...

Регион1 час

Албанија нуди и стоматолошки туризам

Албанија не е само популарна туристичка дестинација, туку е на добар пат да стане посетувана земја и поради ниските цени...

Македонија2 часа

Стоилковски: Дали постојат инкриминирачки материјали од Костадинов снимени во странство

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, праша кои се мотивите на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, за да манипулира со информациите...

Свет2 часа

Трамп ќе го задржи Пенс како кандидат за потпретседател

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го задржи потпретседателот Мајк Пенс како свој кандидат кога ќе побара реизбор на...