Контакт

Актуелно

Регион3 часа

Во Задар коронавирусот се проширил на свадба со 300 гости

Во областа на Задар заразени се уште три лица, кои биле во контакт со заболен здравствен работник што пред пет...

Европа4 часа

Германската влада усвои историска стратегија за родова еднаквост

Германската влада усвои стратегија насочена кон зајакнување на еднаквоста меѓу мажите и жените во сите идни закони и програми финансирани...

Регион7 часа

(Видео) Сергеј Трифуновиќ со раскрвавена глава на протестот во Белград

Група луѓе собрани на протестот во Белград го нападнаа актерот Сергеј Трифуновиќ, лидер на Движењето на слободни граѓани. Нападот се...

Регион8 часа

Словенија ги ограничи собирите, епидемиолозите се жалат на однесувањето на младите

Поради растот на случаи на коронавирус, словенечката влада денеска ги ограничи јавните и приватните собири на максимум десет лица, а...

Регион10 часа

Во Србија еден од најлошите денови, со 357 заразени, но Вучиќ се откажува од полициски час

Во последните 24 часа во Србија 8.590 лица биле тестирани за коронавирус, а 357 од нив биле позитивни. Починаа 11...