Контакт

Актуелно

Свет16 минути

Малолетник во Америка со пиштол убил жена и три деца

Момче вооружено со пиштол убило три деца и една жена во дом во американската сојузна држава Јута, во петокот вечерта,...

Македонија2 часа

(Видео) Мицкоски: Не одам на лидерски средби на кои СДСМ предлага закон за заштита на своите криминали

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска по повод празникот Водици присуствуваше на чинот на положување на светиот крст во водите на Охридското...

Македонија3 часа

Во Скопската чаршија уништени десетина нови канти за отпадоци

Непознати сторители деновиве скршиле и опожариле десетина нови канти за ситен отпад во Старата скопска чаршија, информираат од ЈП Комунална...

Свет4 часа

Светските лидери на меѓународна конференција за Либија во Берлин

Во Берлин денеска се собираат клучните фактори во долгогодишната граѓанска војна во Либија, во обид да се ограничи странското воено...

Свет5 часа

Најмалиот човек на светот почина на 27 години

Најмалиот човек во светот, способен самостојно да оди, починал во болница во Непал на 27-годишна возраст, пренесе Би-би-си. Кагендра Тапа...