Контакт

Актуелно

Свет19 минути

Грипот усмрти 14 илјади луѓе во САД, лекарите стравуваат од втор бран

Во САД во првиот бран од сезонскиот грип заболеа 26 милиони луѓе, а 14.000 починаа. Американските здравствени работници се подготвуваат...

Македонија2 часа

Во земјава има 536 пожарникари помалку од законски пропишаното

На 30-те територијални противпожарни единици во земјава им недостигаат 536 пожарникари, за да имаат барем толку вработени колку што е...

Македонија2 часа

Викендов изречени 76 казни за непрописно паркирање на Водно

Градските комунални редари викендов изрекоа 76 казни за паркирање во зеленило на Водно – 14 во сабота и 62 во...

Македонија3 часа

(Видео) Нуркачите открија живеалишта на загрозен вид рак во Охридското Езеро

Нуркачите од охридскиот клуб „Акватек“ на дното на Охридското Езеро открија живеалишта на ракови полни со јајца. „Зимско февруарско нуркање....

Македонија3 часа

СДСМ ќе маршира од Собрание до судовите под мотото „Чекориме за правда“

СДСМ денеска во 18 часот ќе одржи марш под мотото „Чекориме за правда“. Рутата ќе се движи од Собранието до...