Контакт

Актуелно

Свет49 минути

Бил Гејтс: Треба да се воведе карантин низ целата територија на САД

Коосновачот на „Мајкрософт“ и мултимилијардер, Бил Гејтс, истакна дека затворањето на државите една по една во САД не е добро...

Македонија2 часа

АВМУ ќе донира дополнителни финансиски средства за ТВ Вис која ја зафати пожар

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ќе донира финансиски средства на ТВ Канал Вис Струмица со цел да и...

Свет2 часа

Во Кина 45 новозаразени од коронавирус, само еден не е од странство

Кина објави 45 нови случаи на коронавирус, од кои 44 заразени доаѓаат од странство. Според Националната здравствена комисија, уште петмина...

Македонија2 часа

Денеска сончево време со умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, информира УХМР. Претпладне по одделни котлини ќе биде магливо, а попладне претежно...

Спорт3 часа

Роналдо покрај мајка му: Чувајте го семејството и саканите

Кристијано Роналдо сподели одлична семејна фотографија со неговата мајка, откако таа беше пуштена од болница оваа недела по мозочниот удар....