Контакт

Актуелно

Македонија32 минути

Викендов изречени 76 казни за непрописно паркирање на Водно

Градските комунални редари викендов изрекоа 76 казни за паркирање во зеленило на Водно – 14 во сабота и 62 во...

Македонија1 час

(Видео) Нуркачите открија живеалишта на загрозен вид рак во Охридското Езеро

Нуркачите од охридскиот клуб „Акватек” на дното на Охридското Езеро открија живеалишта на ракови полни со јајца. „Зимско фебриарско нуркање....

Свет1 час

Орбан: Унгарија е иднината на Европа

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, синоќа во обраќањето пред нацијата рече дека Будимпешта научила дека не мора да ѝ се...

Македонија2 часа

СДСМ ќе маршира од Собрание до судовите под мотото „Чекориме за правда“

СДСМ денеска во 18 часот ќе одржи марш под мотото „Чекориме за правда“. Рутата ќе се движи од Собранието до...

Македонија2 часа

Сончево време со температура до 18 степени

Времто денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 12...