Контакт

Актуелно

Македонија8 часа

Автобусите на ЈСП од утре ќе функционираат нормално без ограничувања

Јавниот превоз од утре ќе функционира вообичаено, односно без временско ограничување (од 5 до 24 часот, во зависност од линијата)....

Македонија8 часа

Караџовски: Вирусот слабее, но никој не знае што ќе се случи за три месеци

Може да има зголемен број на случаи во идниот период, вели доктор Жарко Караџовски од Институтот за јавно здравје. Додаде...

Македонија9 часа

Спасовски: Изборите да се одржат за 22 дена

Изборите да се одржат во првиот можен рок, кога и ќе има најмногу створени услови, рече техничкиот премиер Оливер Спасовски,...

Свет10 часа

Шпанија прогласи најдолг период на жалост во последните 40 години

Шпанската влада денеска прогласи 10-дневна жалост за сите жртви од коронавирус, што е најдолг период на жалост во последните 40...

Регион11 час

(Видео) Силно невреме ја зафати Грција, има и жртви

Силно невреме зафати неколку грчки региони, проследено со грмотевици, молњи и обилни врнежи од дожд. Невремето одзеде и најмалку еден...