Контакт

Актуелно

Свет8 минути

Двајца планинари загинаа на Монблан, паднале од 200 метри висина

Двајца италијански планинари загинаа денеска на Монблан, а се претпоставува дека се изгубиле поради лошото време пред да паднат од...

Свет31 минута

Во светот се воведуваат нови рестрикции – надеж влеваат завршните испитувања за вакцина

Милиони луѓе се соочени со нови рестрикции додека расте бројот на заразени од коронавирус во светот, но надеж дава почетокот...

Македонија2 часа

Земјотрес во околината на Ростуше

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтер утрово е регистриран 85 километри југозападно од Скопје, во околината на Ростуше,...

Регион3 часа

Вучиќ: Се надеваме дека до крајот на годината ќе имаме вакцина во Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се надева дека до крајот на годината ќе има вакцина против коронавирус и дека Србија...

Економија3 часа

Голема победа за „Епл“, не мора да ѝ плати 13 милијарди евра данок на Ирска

„Епл“ ја доби судската битка со Европската комисија. Тие се жалеа против пресудата на Европската комисија дека на Ирска ѝ...