Контакт

Актуелно

Свет43 минути

(Видео) Полицијата во Минск употреби ласери и светлечки гранати против демонстрантите

Полицијата во Минск користела ласери и светлечки гранати за да ги растера демонстрантите собрани во западните предградија на Минск, јавува...

Македонија2 часа

Претпладне сончево време, попладне дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има...

Забава3 часа

(Видео) Гитарата на Џими Хендрикс продадена на аукција за 216.000 долари

Гитарата, на која свирел Џими Хендрикс во раните 60-ти години, е продадена на аукција за 216.000 долари – четирипати повеќе...

Актуелно13 часа

Мајкл Мур: Речиси цел свет ги затвори границите за Американците, но може да ја посетите Северна Македонија

Познатиот американски политички активист, режисер, коментатор и писател Мајкл Мур, познат по своите отворени и критички погледи на глобализацијата, големите...

Регион13 часа

Во Унгарија нормален почеток на учебната година: „Не може училниците да останат празни“

Новата учебна година во Унгарија ќе започне на вообичаен начин, а училиштата ќе се отворат на 1 септември, соопшти денеска...