Контакт

Актуелно

Македонија5 минути

Чаир, Сарај и Гази Баба со најмногу активни заразени во Скопје

Скопје со 239 активни случаи е град со најголем број заразени. На врвот на листата е скопската општина Чаир со...

Македонија30 минути

Заев: Бројките на новозаболените се последица од популизмот на Чулев и Мицкоски

Бројките на новозаболени лица кои ги бележиме деновиве се директна последица од неработењето, популизмот и партиското профитерство на техничкиот министер...

Македонија1 час

Градоначалникот на Чаир: Ризикот е голем, апелирам да ги почитувате мерките

Градоначалникот на општина Чаир, Висар Ганиу, апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките бидејќи ризикот е сè уште голем. По информациите...

Македонија1 час

Филипче: Во Тетово и околината не се почитуваат мерките

Во Тетово не се почитуваат решенијата за самоизолација, како и мерките за држење дистанца, забраната за групирање, носењето маски, рече...

Регион3 часа

Уапсен премиерот на Федерацијата на БиХ поради спорна набавка на респиратори од Кина

Претседателот на владата на Федерацијата на Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ, ја помина ноќта во полициска станица, каде што беше...