Контакт

Актуелно

Свет50 минути

ЕЦДЦ: Колективен имунитет на коронавирусот најрано во есента 2021 година

Европскиот центар за превенција и контрола на болести (ЕЦДЦ) тврди дека колективен имунитет на коронавирусот ќе се постигне најрано во...

Свет1 час

(Видео) Несекојдневно видео се шири од САД: Белците клекнати бараат прошка од Афроамериканците

Од САД, во сред потресните слики од полициско насилство и дивеење на демонстрантите поради убиството на Џорџ Флојд, се појави...

Свет2 часа

„Сакс фифт авенју“ со бодликава жица се штити од грабежи

„Сакс фифт авенју“ ја обвитка својата клучна продавница на Менхетн со бодликава и со жилет-жица за да ги спречи крадците...

Македонија3 часа

ЗНМ и ССНМ: Уредбата на Владата за помош на медиумите е селективна и не ги опфаќа сите медиуми

Здружението на новинарите на Македонија и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници изразуваат загриженост за состојбата на локалните и...

Црна хроника4 часа

Маж прегазен од сопствениот автомобил во близина на наплатната станица Миладиновци

Синоќа по полноќ било пријавено дека на автопатот Св.Николе – Скопје, пред наплатната станица Миладиновци, се случил сообраќаен инцидент со...