Контакт

Актуелно

Македонија4 минути

Како последица од Ковид-19 почина ортопедскиот хирург Драган Спасески

По кратко боледување како последица на коронавирусот, вчера во шеесеттата година од животот, почина докторот специјалист, ортопедски хирург Драган Спасески....

Соопштенија56 минути

ВМРО-ДПМНЕ: Огромен пораз за македонската држава е ако Заев направил нов нацрт-договор со Бугарија

Ако е точно дека премиерот во заминување Заев веќе направил нов нацрт-договор со кој се откажува од македонскиот јазик, идентитет...

Спорт1 час

Дресот на Марадона од култниот меч со Англија може да достине цена од 2.000.000 долари

На 22 јуни 1986 година на стадионот „Ацтека“ во Мексико Сити, Диего Марадона ги постигна двата најпознати гола во историјата...

Соопштенија2 часа

СДСМ: Граѓаните застанаа зад нас зашто со храбри и патриотски одлуки чекориме кон ЕУ

Владата преку одговорни и сериозни политики обезбеди сигурна и стабилна евроатлантска иднина на државата со загарантиран и признаен идентитет и...

Македонија2 часа

Претежно сончево време со температури до 17 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, која во текот на денот ќе се зголемува, информираат од...