Контакт

Актуелно

Свет56 минути

САД воведоа санкции кон Русија и протераа 10 руски дипломати

Соединетите Американски Држави воведоа нови санкции кон Русија, кои опфатија повеќе од 30 лица и компании и одлучија да протераат...

Црна хроника3 часа

Разбојници обиле стан во Битола, настанала мешаница кога биле забележани

Битолското основно јавно обвинителство донесе наредба за истрага против две лица од Битола и Прилеп за кривично дело – разбојничка...

Македонија4 часа

Филипче: Имаме доволно вакцини, нема да нарачуваме од Србија

Македонија нема да нарачува вакцини против Ковид-19 од Србија, каде што на Институтот „Торлак“ вчера почна со производство на вакцината...

Македонија4 часа

Нови 68 заразени од коронавирус хоспитализирани во ковид-центрите во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 68 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 688 лица...

Црна хроника4 часа

Се бара притвор за камионџија од Србија, кој предизвика сообраќајна незгода во која загинаа две лица

Гостиварското Основно јавно обвинителство поведе постапка против српски државјанин поради сомнение дека сторил кривично дело – тешки дела против безбедноста...