Контакт

Актуелно

Регион1 час

Фајон за нон-пејперот: На Балканот му должиме европска перспектива, а не нови граници

Тања Фајон, словенечка членка на Европскиот парламент и претседател на социјалдемократите, денеска на прес-конференција јавно ги објасни своите ставови за...

Свет2 часа

САД воведоа санкции кон Русија и протераа 10 руски дипломати

Соединетите Американски Држави воведоа нови санкции кон Русија, кои опфатија повеќе од 30 лица и компании и одлучија да протераат...

Црна хроника4 часа

Разбојници обиле стан во Битола, настанала мешаница кога биле забележани

Битолското Основно јавно обвинителство донесе наредба за истрага против две лица од Битола и Прилеп за кривично дело разбојничка кражба....

Македонија5 часа

Филипче: Имаме доволно вакцини, нема да нарачуваме од Србија

Македонија нема да нарачува вакцини против Ковид-19 од Србија, каде што на Институтот „Торлак“ вчера почна со производство на вакцината...

Македонија5 часа

Нови 68 заразени од коронавирус хоспитализирани во ковид-центрите во Скопје

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 68 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 688 лица...