Контакт

Актуелно

Регион17 минути

Велигден во Грција ќе биде без литургија

Врховниот суд во Грција ја отфрли жалбата, со која се бара да се укине забраната на верските служби за време...

Македонија25 минути

Сончево и топло со температури до 21 степен

Времето ќе биде сончево со слаб до умерен североисточен ветер. Утринската температура од минус еден до четири степени, а дневната...

Македонија12 часа

Турција ќе донира 50.000 маски, 1.000 скафандери и 1.000 теста како помош за земјава

Владата на денешната 37. седница го разгледа и усвои записникот од дваесет и првиот состанок на Главниот координативен кризен штаб...

Економија12 часа

Вo БиХ без работа останале 15.331 лице од почетокот на кризата

Од почетокот на пандемијата до денес бројот на вработени во БиХ се намалил за 15.331 лице, изјави директорот на Даночната...

Македонија14 часа

Општина Охрид бара да се редуцира движењето кон Струга и обратно

Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со коронавирусот Ковид-19, во согласност со мерките и препораките на Владата...