Контакт

Актуелно

Македонија10 минути

Руската амбасада изненадена од изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска

Од руската амбасада во земјава велат дека со изненадување ги следат изјавите кои последните денови ги дава министерката за одбрана,...

Свет44 минути

Украински министер: Спијте мирно, нема да има инвазија од Русија

Властите во Украина денеска се обидоа да ја убедат нацијата дека инвазијата од соседна Русија не е неизбежно сценарио иако...

Европа6 часа

(Видео) Хаос на протести против мерките во Германија, нападнати полицајци

Напади врз полицијци и новинари имаше на синоќешните протести на противниците на антиковид мерките во Германија. Во Росток дошло до...

Црна хроника7 часа

Oбвинение против двајца родители за родосквернавење и трговија со дете

По спроведена истражна постапка предметниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција денеска до Основниот...

Европа8 часа

Русија го прогласи Навални за терорист

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој е во затвор една година, е вклучен на листата на терористи и екстремисти на...