Контакт

Актуелно

Економија3 часа

Mицкоски: Граѓаните од 1. јули ќе плаќаат минимум 10 проценти повисоки сметки за струја

Заради криминалите во РЕК Битола, тендерите во четири очи и неодговорното работење на раководството на ЕЛЕМ, граѓаните плаќаат повисоки сметки...

Свет4 часа

Украинците објавија видео: „Добивме моќни противбродски ракети од Запад“

Украинската армија се пофали на својот Фејсбук дека била снабдена со копнени фрлачи на моќни противбродски ракети од типот Харпун,...

Црна хроника4 часа

Фатен тинејџер од Скопје кој само месецов ограбил седум спортски обложувалници

Седумнаесетгодишник од селото Зелениково, Скопско само во текот на овој месец успеал да ограби седум спортски обложувалници на повеќе локации...

Свет5 часа

Русија: Целосно го ослободивме Лиман од украинските националисти

Руското Министерство за одбрана утринава соопшти дека Лиман, град во областа Доњецк, е под целосна контрола на руските сили и...

Економија8 часа

Катастрофалното менаџирање на енергетската криза ќе доведе до уште повисоки сметки, велат од опозицијата

Енергетската политика на СДСМ и ДУИ е еднаква на енергетска катастрофа, заради таа катастрофа следи ново покачување на електричната енергија,...