Контакт

Актуелно

Свет44 минути

Иранскиот заменик-министер за здравство заразен со коронавирус

Заменик-министерот за здравство на Иран, Ираџ Харирчи, бил позитивен на тестот за коронавирусот, објави иранската новинска агенција ИЛНА, додавајќи дека...

Европа58 минути

(Видео) Полупразни плоштади и улици во Милано, коронавирусот внесува немир кај посетителите

Откажани настапи на миланската опера, празни деловни простории и плоштади се слики кои доаѓаат од Милано откако коронавирусот се прошири...

Свет1 час

Почина Хосни Мубарак

Нкогашниот египетски претседател Хосни Мубарак почина на 91 година, пренесуваат египетските медиуми. Мубарак, кој беше на чело на Египет речиси...

Свет2 часа

Хотел во Тенерифе затворен поради коронавирус

Хотел на Тенерифе, најголемиот остров во групата Канарски Острови, е под карантин и на гостите им е забрането да го...

Црна хроника3 часа

Разбојници од Албанија украле над 11.000 евра од автомобил во Скопје

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против двајца албански државјани кои на 24 септември минатата година од автомобил „фолксваген пасат“...