Контакт

Актуелно

Македонија6 часа

Трајановски: Шилегов и Заев наместо изградба на нов објект, најавија најобична реконструкција на Универзална сала

Изградбата на нова Универзална сала беше еден од ударните проекти на Петре Шилегов за време на локалните избори во 2017...

Свет7 часа

Над 60 проценти од Русите не веруваат во „спутник В“, го сметаат Ковид-19 за биолошко оружје

Речиси две третини од Русите не сакаат да ја примат руската вакцина „спутник В“, против коронавирус, а приближно ист број...

Култура8 часа

Мариово и Трескавец во петте финалисти за наградата за најдобра филмска локација

Агенцијата за филм од денеска ќе биде присутна во рамки на виртуелното издание на Европскиот филмски маркет, кој се одржува...

Црна хроника10 часа

Бобан Илиќ кој го прегази малиот Алмир, веднаш да се јави во затвор

Кумановскиот суд ја уважи жалбата на обвинителството изјавена против решение на судија за извршување на кривични санкции донесено на 19...

Македонија12 часа

Рисови има и надвор од Маврово, обележан првиот мажјак во резерватот „Јасен“

Македонското еколошко друштво (МЕД) во соработка со вработените од резерватот „Јасен“ на крајот на февруари со ГПС-околувратник успешно обележале млад...