Контакт

Актуелно

Скопје3 часа

По два пропаднати огласа, сега има пријавени приватни превозници за вршење јавен превоз

По два пропаднати огласа за приватни превозници во Град Скопје, овој пат има пријавени. Ова го потврди и скопската градоначалничка...

Македонија3 часа

Случајот „Империја“ поврзан со Цветан Панделески е класичен пример за недозволена правна конструкција, велат адвокатите на бизнисменот

Адвокатскиот тим на одбраната на Цветан Панделески на денешното судење истакна дека станува збор за класичен пример за недозволена правна...

Свет4 часа

Лукашенко: Ако Британците се луди, нека испратат осиромашен ураниум во Киев, лекцијата ќе биде страшна

Не треба да го поддржуваме трендот на ескалација на конфликтот во Украина, туку да бараме начини за решавање на проблемот...

Македонија4 часа

Исечени гумите на возилото на градоначалникот на Штип, два месеца добивал и закани

Вчеравечер, еден и пол час пред полноќ, градоначалникот на општина Штип, Иван Јорданов, пријавил дека континуирано во неколку наврати добивал...

Црна хроника4 часа

25-годишна девојка починала, а уште едно малолетно лице е потешко повредено кога „мерцедес“ излетал од патот

На регионалниот пат Битола – Кичево, кај местото наречено Белимост, во текот на вчерашниот ден патничко моторно возило „мерцедес“, со...