Контакт

Соопштенија

СДСМ: Издиша уште еден лажен балон на ВМРО-ДПМНЕ

Објавено пред

Преку писмено соопштение владејачкиот СДСМ реагира на денешната прес-конференција на која пратеникот Антонијо Милошоски упати прашање до власта, која е фантом фирмата поради која Кина одбила набавка на вакцини.

dobivaj vesti na viber

„Идиша уште едeн лажен балон на ВМРО-ДПМНЕ. Нема ништо незаконско во набавката на вакцините од НР Кина. Тоа што Мицкоски го нашол Антонио Милошоски, осуден и казнет за кривични дела во Германија, да му ги брани лажните вести, покажува колку е очаен“, велат од СДСМ.

Од ова партија истакнуваат дека во целиот овој период се прават напори за набавка на вакцини по сите можни канали, а писмо со намери било доставено преку десетина фирми од неколку држави.

„Очигледно е дека во белиот дворец силно е присутна режимската криминална матрица, па во сè гледаат провизии, како што беа случаите со шефот на Мицкоски, криминалецот Никола Груевски за автопатите од времето на ВМРО-ДПМНЕ“, реагираат од владеачката партија.

 

Соопштенија

11 години „Скопје сити мол“

Објавено пред

Скопје Сити Мол слави 11 години. По тој повод оттаму ги покануваат сите на акустичен концерт на ДНК на 07.10, сабота со почеток од 21 часот, на отворениот rooftop паркинг на Skopje City Mall.

dobivaj vesti na viber

Влезот е бесплатен

Недела е ден (08.10) кој е прилагоден за најмладите. „Светот на Биби и Боби“, каде за прв пат до сега освен Биби ќе дојде и „Боби“, потоа танцуваме со Aqua Dance Club за на крај да се дружиме со „Стела и Сани“, велат организаторите.

ПР

Прикажи повеќе...

Соопштенија

Tigo Multi – Осигурете си финансиска сигурност со -50% попуст на каматата!

Објавено пред

Финансиското друштво Тиго ја покажува својата посветеност кон клиентите со новата промотивна понуда – “Tigo Multi” со неверојатни до 50% попуст на каматата за целиот период на отплата. Тука сме за Вас и сакаме да помогнеме полесно да се справите со сите финансиски предизвици и трошоци.

dobivaj vesti na viber

Зошто Tigo Multi е вашиот најдобар избор?

Tigo Multi е вистинско решение за сите кои имаат потреба од финансиска помош веднаш и сакаат да ја отплатат со мали месечни рати. Еве неколку предности:

1. Достапност до средства веднаш: Ние Ви обезбедуваме можност да ја подигнете посакуваната сума, до 200.000 денари со рок на враќање до 24 месеци.

2. Намалена камата: Со нашата промотивна понуда, каматата е намалена за целиот период на отплата, што значи дека ќе заштедите до 50% на каматата.

3. Ги контролирате ратите: Вие го одбирате начинот на отплата и динамиката која ви одговара – 3, 6, 12, 18 или 24 месеци. Ова ви овозможува да ја враќате сумата на мали и удобни месечни рати.

Како да аплицирате?

Аплицирајте за вашиот Тиго кредит во најблиската Тиго филијала или онлајн на нашата веб-страница www.tigo.mk. Парите ги добивате во кеш за само 10 минути во нашите Тиго Филијали или на вашата трансакциска сметка.

Промотивната понуда важи до 31 Октомври 2023

Не ја пропуштајте можноста! Промотивната понуда е достапна за сите нови и постоечки клиенти.

Запознајте се со деталите на www.tigo.mk, посетете ја некоја од нашите Тиго филијали ширум земјата или контактирајте нѐ на телефонскиот број 13 700.

Тиго – секогаш тука за Вас, да помогне во оставрување на вашите финансиски цели со докажана доверба.

ПР

Прикажи повеќе...

Соопштенија

Успешно академско образование со „Тиго“ – кредит за студенти!

Објавено пред

Академските денови пристигнаа и време е да ги започнете Вашите образовни приказни. Сепак, разбираме дека финансискиот аспект може да биде голем предизвик. Честопати самите студенти и нивните семјства се соочуваат со предизвици во финансирање на образовните цели. Освен учењето и ангажманот, финансиските аспекти често можат да се појават како пречка, создавајќи главоболка и допплнителна, непотребна нервоза.

dobivaj vesti na viber

Обезбедете го успешното образование со Тиго – Студентски Кредит!

Со Тиго, вашите образовни амбиции можат да станат реалност. Независно дали сте решени да го започнете вашето образование или сте студенти, ТИГО студентскиот кредит е тука да Ви помогне. Заборавете ги финансиските пречки и отворете го патот кон најповолните услови за финансирање на вашето образование.

Брз одговор и исплата во кеш: Со Тиго, нема потреба да чекате. Добивате инстант одговор на вашата апликација, за само 30 секунди, и исплата во кеш веднаш. Ова значи дека може одеднаш да ги решите вашите финансиски потреби за студии и да се фокусирате на учењето.

Нема потреба од жиранти и дополнителна документација: Заборавете ги многуте документи и процедури. Со само вашата лична карта и контакт телефон, сте подготвени да аплицирате за кредит и да ги реализирате вашите образовни амбиции.

Поддршка за сите студенти: Тиго – Студентски Кредит е достапен за сите студенти на возраст од 18 години и нивни законски застапници. Не постои ограничување на горната старосна граница, па дури и оние кои одлучуваат да продолжат со образование по наполнувањето на 30 години, можат да аплицираат.

Флексибилна отплата: За вашата удобност, нудиме повеќе начини за отплата:

· Еднократна отплата до 30 дена:

Без камати, без трошоци и без провизија.

· Повеќекратни месечни отплати: Имате опција за одбирање на рата која одговара на вашиот буџет, во роковите од 3, 6, 12, 18 или 24 месеци.

Започнете го вашето образование и остварете ги вашите цели со Тиго – Студентски Кредит. Исполнете ја академската приказна и остварете го Вашиот потенцијал со најдобрите услови за студентско финансирање. Одберете Тиго – Кредит за студенти.

ПР

Прикажи повеќе...

Најново

Топ1 час

Маж нападнат во кафуле во Битола: напаѓачот го удрил со тупаници, па посегнал и со стол по него

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против едно лице за насилство. На 30 септември, во кафе-бар на улицата Генерал Васко...

Македонија2 часа

Ако не ни ги прифатат барањата, продолжуваме со поригорозен штрајк, порачаа судските административци

Штрајкот во Обвинителството ќе продолжи. Од УПОЗ велат дека добро е што е формирана работна група за да се решат...

Македонија2 часа

Лидерите да им објаснат на граѓаните зошто се носи законот за амнестија, порача американската амбасадорка Агелер

Политичките лидери треба да им објаснат на граѓаните зошто се носи законот за амнестија, изјави американската амбасадорка, Анџела Агелер, одговарајќи...

Економија3 часа

Македонците почнаа да плаќаат 30 отсто поевтин роаминг во ЕУ, во 2028 година цените ќе бидат исти како дома

Договореното намалување на трошоците за роаминг е веќе во сила и Македонците што патуваат надвор од државата имаат 30 %...

Европа4 часа

Шарл Мишел: Украина може да се приклучи на ЕУ во 2030 година ако двете страни си ја завршат домашната задача

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, изјави дека Украина може да ѝ се приклучи на Европската Унија во 2030 година...

Македонија5 часа

Поведена постапка за делови од Законот за средното образование, кои се однесуваат на користење бесплатен јавен превоз

Судот, постапувајќи по иницијативата на Лука Павиќевиќ од Скопје, одлучи да се поведе постапка за оценување на уставноста на членот...

Македонија5 часа

ЦУК: Вчера имаше 29 пожари на отворен простор, има уште еден активен пожар

Центарот за управување со кризи информира дека вчера имаше 29 пожари на отворен простор. Гореле стрништа, пасишта, отпадоци, сува трева,...

Европа6 часа

(Видео) Идентификувани 11 повредени во сообраќајната несреќа кај Венеција, многумина се на интензивна нега

Работник од Гамбија, кој работел во „Финкантиери“, заедно со својот колега стана еден од хероите на спасувањето патници од автобус....

Свет7 часа

(Видео) Пукање на универзитет во Балтимор, САД, неколку повредени

Неколку лица се повредени во пукотница во близина на универзитетскиот кампус во Балтимор доцна синоќа, соопшти полицијата во градот на...

Регион7 часа

(Видео) Голем пожар во компанија во Осиек: „Не останувајте на отворено“

40-ина минути по полноќ избувна пожар во дворот на компанијата „Драва интернешнл“ во населбата Брјест во Осиек. Гори пластична маса...

Европа8 часа

(Видео) 21 лице загинаа во страшната несреќа кај Венеција, меѓу загинатите и две деца

Најмалку 21 лице загина кога автобус излетал од надвозник во близина на Венеција. Scene in Venice, Italy where a bus...

Македонија15 часа

(Видео) Мечка и вечерва се спушти во Жировница

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, објави видео од мечка во селото Жировница. „Вечерва низ тесните улички...

Македонија16 часа

Ако секој политичар јасно ги кажува ставовите државата ќе оди напред, рече Спасовски

Јасно и гласно го кажувам својот став. Ако секој политичар има одговорност и ги кажува јасно ставовиве државата ќе оди...

Регион17 часа

Османи за „Си-ен-ен“: Потребни се санкции против Србија, сакаме Радоичиќ да биде екстрадиран во Косово

Косовската претседателка Вјоса Османи за Си-Ен-Ен изјави дека Косово е нападнато и дека меѓународната заедница треба да воведе санкции кон...

Македонија19 часа

Нема да има отстрел на мечки: проблемот ќе се решава преку чистење на ѓубрето, посебни хранилишта, обезбедување на имотите

Владата, на денешната седница, го разгледа Записникот од седница на Управувачкиот комитет за координација и управување во системот на управување...

Македонија21 час

Народниот правобранител најави постапка, а инепкторатот надзор во „Демир Хисар“ по случајот со 17-годишното момче со аутизам

Институцијата народен правобранител ќе поведе постапка за случајот со 17-годишно момче со аутизам, за кое претходно во медиумите беше објавено...

Македонија1 ден

Мицкоски: Ако Спасовски не се согласува со законот за амнестија, тогаш нека ја напушти Владата веднаш

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, запрашан дали Спасовски прави театар или вистинско изразување за незадоволството со тоа што рече дека...

Македонија1 ден

Ковачевски: Одредени лица нема да бидат опфатени со законот за амнестија, СДСМ ќе поднесе амандман

Законот за амнестија е испратен во Собранието во процедура, без европско знаменце, рече денес премиерот Димитар Ковачевски. Нагласи дека неколку...

Македонија1 ден

Тренчевска: За линеарно покачување на пензиите повеќе нема да се разговара, легитимно е да се протестира

Пензионерите имаат демократско право да протестираат, но за линеарно покачување на пензиите повеќе со нив нема да се разговара, рече...

Топ1 ден

Загина 18-годишник од Тетовско: со возилото излетал од патот и удрил во столб

Вчеравечер, околу 21.30 часот, во СВР Тетово пријавено е дека на регионалниот пат Пирок – Тетово, во тетовско Долно Палчиште,...