Контакт

Актуелно

Европа2 часа

Италија ги отвора границите меѓу сите региони од 3 јуни

Италија од 3 јуни ќе ги отвори сите граници меѓу 20-те италијански региони. Италијанскиот министер за здравство Роберто Сперанза изјави...

Македонија3 часа

Исплата на паричната помош од социјална и детска заштита од вторник, во три групи

Паричните права од социјална и детска заштита за месец мај ќе бидат предвреме исплатени. Министерството за труд и социјална политика...

Македонија3 часа

Возило во кое се криумчареле мигранти излетало од патот кај Миравци, возачот е приведен

Вчера на регионалниот пат Гевгелија-Дојран, на крстосница „Ѓавато“, полициски службеници од Полициска станица за граничен премин и граничен надзор Богородица...

Црна хроника3 часа

Вработен во погребално во Бутел пронашол граната додека копал гроб

Вработен во погребален сервис Бутел вчера во полицијата пријавил дека на гробиштата од црквата Св.Никола во селото Мирковци, додека копал за...

Македонија4 часа

На 264 лица издадени им се решенија за изолација

Во текот на изминатото деноноќие,  на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за...