Контакт

Актуелно

Црна хроника5 минути

Кривична пријава за дилер на кокаин од Чегране

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 39-годишник од село Чегране и 28-годишник од Гостивар вмешани во производство и продажба на...

Македонија41 минута

За еден ден казнети 145 возачи на мотори и автомобили во Скопје

Скопската сообраќајна полиција почнувајќи од вчера наутро, до раните утрински часови денеска спроведе зајакнати контроли за откривање на прекршоци кои...

Бизарно1 час

(Видео) Руски попови од авион прскаа со света вода за да го спасат градот од блуд и разврат

Православни свештеници од руската федерална област Твер на необичен начин се обидоа да ја спасат својата заедница од гревови како...

Свет2 часа

САД треба да знаат дека Иран е подготвен за војна во секое време, предупреди ирански генерал

Командантот на Иранската револуционерна гарда соопшти дека американските бази и носачи на авиони се во досегот на иранските проектили, само...

Македонија2 часа

Сончево и топло преку ден, северен ветер во текот на ноќта

Времето денеска ќе биде претежно сончево, во источните делови на земјата со мала локална облачност и со умерен до зсилен...