Контакт

Актуелно

Македонија2 часа

(Видео) Заев: Со поднесените амандмани, од ДУИ ни даваат сериозна причина за размислување

Неколку илјади поднесени амандмани од опозициската ВМРО-ДПМНЕ на законите за Академијата на судии и јавни обвинители, за јавнообвинителската служба и...

Свет3 часа

Италијански суд му нареди на „Фејсбук“ да ја врати страницата на неофашистичката Каза Паунд

Италијански суд пресуди дека „Фејсбук“ мора да ја обнови страницата на неофашистичката партија Каза Паунд истакнувајќи го огромното влијание на социјалните...

Црна хроника4 часа

Разбојници со лажен пиштол ограбиле заложна куќа во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица што се товарат за разбојништво. Обвинетите како соизвршители, по претходен договор,...

Македонија6 часа

Пендаровски: „Рекет“ дискредитира голем дел од нашите напори за справување со корупцијата

Случајот „Рекет“ дискредитира голем дел од нашите напори и надежи за справување со криминалот и високата корупција. Лично, не очекував...

Македонија7 часа

Во возило кај Струмица пронајдени девет бегалци од Сирија, приведени се неколку лица

Пред два дена на локалниот пат за селото Габрово, Струмичко, кај место наречено Габровски Водопад, и на регионалниот пат Струмица...