Контакт

Актуелно

Црна хроника32 минути

Пет лица повредени во сообраќајна несреќа меѓу камион и автобус

Пет лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера на автопатот Скопје – Велес меѓу камион и автобус....

Македонија2 часа

Дино Мерлин ќе ги забавува скопјани за пречекот на Нова година

Балканската музичка ѕвезда Дино Мерлин ќе ги забавува жителите на Скопје, но и сите гости од земјава и регионот што...

Европа4 часа

Би-би-си: Ердоган го фрлил писмото од Трамп во канта за ѓубре

Писмото на американскиот претседател, Доналд Трамп, до турскиот колега Реџеп Таип Ердоган, заврши во канта за ѓубре, пренесува Би-би-си повикувајќи...

Европа4 часа

Каталонскиот премиер најави независност до 2021 година

Претседателот на каталонската влада, Квим Тора, денеска изјави дека планира да ја направи Каталонија независна од Шпанија до крајот на...

Македонија4 часа

Фајон: Ова е срамота, Макрон, разбуди се!

„Ова е срамота. Емануел Макрон, разбуди се!“, порача известувачот на Европскиот парламент за Косово, Тања Фајон, на „Фејсбук“, која остро...