Контакт

Актуелно

Политика14 минути

Филиповска-Грашкоска: Инспекторите извршиле 12.799 контроли, уредбите и протоколите мора да се почитуваат или следи соодветна санкција

Инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, имаат реализирано најголем број, односно 11.504 контроли, што е и разбирливо, ако се земе во...

Свет33 минути

(Видео) Огромно свлечиште однесе неколку домови во море во Норвешка

Свлечиште во северниот дел на Норвешка зафати осум куќи и ги одвлече во морето, а еден локален жител го снимил...

Регион55 минути

Во Хрватска еден нов случај на коронавирус

Во последните 24 часа во Хрватска е потврден еден нов случај на коронавирус. Од вкупно потврдени 2.247 случаи, закрепнале 2.105...

Свет1 час

(Видео) Двајца њујоршки полицајци застрелани, еден прободен со нож во напад во Бруклин

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк...

Македонија4 часа

Граѓаните кои немаат трајни дозволи за движење во полициски час треба да извадат нови

Претходно издадените дозволи за движење за време на полициски час, кои се назначени како трајни, продолжуваат да важат и за...