Контакт

Актуелно

Свет9 часа

(Видео) Три жртви на пожарите во Австралија

Најмалку три лица загинаа во пожарите во австралиската држава Нов Јужен Велс, а со огнот се борат повеќе од 1.000...

Економија10 часа

Ангеловска: Во фокус на предлог-буџетот за 2020 година се инвестициите во човечки капитал

Во фокус на предлог-буџетот за 2020 година ќе бидат инвестициите во човечки капитал, односно во подобар здравствен, образовен и социјален...

Спорт11 час

ЛШ: Капитенот на Славија Прага на 4 меча претрчал 50 километри

Томаш Сучек, капитенот на чешка Славија Прага, на досегашните 4 натпревари во фудбалската Лига на шампиони претрчал неверојатни 50 километри....

Македонија12 часа

Блокирана е Агенцијата за супервизија, му истече мандатот на првиот човек

Агенцијата за супервизија на осигурувањето е пред блокада во работењето бидејќи од денеска и формално oстана без првиот човек Климе...

Црна хроника13 часа

Починат маж најден на улица во Скопје

Педесет и четиригодишен скопјанец е пронајден мртов вчера попладне на улицата Среќко Пужалка. Како што се наведува од МВР, нема...