Контакт

Актуелно

Свет1 час

(Видео) Менхетен во мрак, над 180 илјади луѓе останаа без струја

Поради прекин во електричната енергија, голем дел од Менхетен остана во темнина разно изутринава. Десетици илјади луѓе во другите населби...

Македонија3 часа

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да каже кои се партиите од новото мнозинство

„Наместо досадни и стерилни соопштенија за себехрабрење, бидејќи СДСМ трет ден тврди дека има мнозинство јавно ги повикуваме да кажат...

Македонија4 часа

СДСМ: Преговараме за Влада со полн мандат поддржана од стабилно мнозинство во парламентот

„СДСМ води сериозни преговори со претседателите на политичките партии, со работни групи, членови на раководствата на партиите, за формирање Влада...

Црна хроника5 часа

Син го пронашол татка си обесен во гаража во Скопско

Вчера во 15:15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во скопско село 27-годишно лице во гаража го пронашло обесен...

Регион6 часа

Забранет влез во Грција преку „Евзони“ од 22 до 6 часот наутро

Министерството за внатрешни работи извести дека ќе биде забранет влезот во Грција преку преминот „Евзони“ од 22 до 6 часот...