Контакт

Актуелно

Европа12 минути

Франција им даде осум милијарди евра помош на произведувачите на автомобили

Францускиот претседател Емануел Макрон претстави историски план за помош од осум милијарди евра за произведувачите на автомобили, загрозени од последиците...

Европа15 минути

Римскиот Колосеум од 1 јуни ги отвора вратите

Римскиот Колосеум, најпосетуваната туристичка атракција во Италија, од 1 јуни повторно ќе биде отворен за посетителите, два месеци откако беше...

Свет56 минути

Швајцарија денеска одлучува за понатамошни олеснувања на мерките

Швајцарија денеска одлучува за натамошните олабавувања на мерките воведени поради спречување на ширењето на коронавирусот, вклучително и отворање на ноќните...

Свет2 часа

Во Русија од коронавирус починале 101 доктор

Според податоците на регионалните власти, во Русија 101 лекар починал од коронавирус, но здравствените работници ги доведуваат во прашање официјалните...

Свет2 часа

„Твитер“ јавно го обвини Трамп дека шири непроверени информации

„Твитер“ ги повика корисниците да ги проверуваат податоците во твитовите објавени од американскиот претседател Доналд Трамп, предупредувајќи дека неговите тврдења...