Контакт

Актуелно

Свет39 минути

Една третина од починатите во Шпанија од Ковид-19 се лица сместени во старечки домови

Во Шпанија во последните 24 часа од коронавирус починаа 493 лица, а бројот на новозаразени е 6.237. Вкупно се заразени...

Регион2 часа

Уште еден авион со медицинска помош од Кина стигна во Србија

Уште еден авион со медицинска помош од Кина вчеравечер слета на аеродромот во Белград. Помошта се состои од распиратори, заштитни...

Црна хроника2 часа

Пијана битолчанка лежела на улица за време на полицискиот час

Битолското основно јавно обвинителство поднесе предлози за казни против две лица кои во овој град не го почитувале полицискиот час,...

Здравје3 часа

Исповед на заразен Италијанец: Верувајте, не поминуваат тешко само старите и хронично болните

Непушачот и противник на користење алкохол и дрога, 38-годишниот кондициски тренер Фаусто Росо никогаш не верувал дека ќе се зарази...

Свет3 часа

Најмалку 25 заразени на американски носач на авиони

Пентагон објави дека бројот на заразени морнари од коронавирус на носачот на авиони „УСС Теодор Рузвелт“ за само два дена...