Контакт

Актуелно

Свет47 минути

(Видео) 57 полицајци дадоа отказ по инцидентот во Бафало кога беше турнат старец на земја

Сите педесет и седум полицајци во Бафало дадоа отказ откако двајца полицајци беа суспендирани бидејќи турнаа на земја 75-годишен маж...

Свет2 часа

Џо Бајден официјално демократски кандидат за претседател на САД

Демократот Џо Бајден официјално е противкандидат на републиканецот Доналд Тремп на претседателските избори во ноември во САД. Веста ја објави...

Свет4 часа

(Видео) Уапсен маж кој со моторна пила им се заканувал на демонстрантите во Тексас

Човек со моторна пила мавтал кон демонстрантите во Тексас по што бил приведен и задржан во полиција, објави Ен-би-си Њуз....

Црна хроника4 часа

Му ги застрелал домашните животни на соседот и му се заканувал

Жител на виничкото село Истибања вчера застрелал домашни животни на соседот, испукувајќи два истрела со дијаболи од воздушна пушка. Според...

Регион5 часа

Новиот премиер на Косово ги укина забраните за трговија со Белград

Новата косовска влада на премиерот Авдулах Хоти ги поништи решенијата со кои се наметнуваат мерки за реципроцитет кон централна Србија,...