Контакт

Актуелно

Европа9 минути

Пашинјан за ситуацијата во Нагорно-Карабах: Не е можно примирје, подгответе волонтерски единици

Ерменскиот премиер Никол Пашинјан оцени дека не е можно дипломатско решение за конфликтот со Азербејџан за енклавата Нагорно-Карабах и ги...

Европа47 минути

Германскиот министер за здравство има корона

Германскиот министерот за здравство, Јенс Шпан, по тестирањето, бил позитивен на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство додавајќи дека Шпан итно...

Европа60 минути

Папата првпат поддржа геј-бракови: тие се божји деца и имаат право на семејство

Папата Франциско во документарц, кој денеска беше премиерно прикажан, изјави дека геј-луѓето треба да може да го легализираат своето партнерство,...

Црна хроника2 часа

Кондовец со возило удрил во полицаец и побегнал, нападнати биле и полицајците што го пронашле

Во вечерните часови на 20 октомври, на скопската улица Ѓорче Петров, автомобил „ауди“, управуван од А. А. (26) од село...

Македонија5 часа

(Видео) Костадинов: Нема потреба од формирање нова комисија за справување со коронавирусот

Барањето на ВМРО-ДПМНЕ за формирање специјална комисија која ќе се справува со коронавирусот е уште едно во низата деструктивни дејствувања...