Контакт

Актуелно

Регион13 минути

Маж се разнесе со бомба на Копаоник

Маж на возраст од 49 години изврши самоубиство во вилата „Рај“ на Копаоник, објавија белградските медиуми. Како што се наведува,...

Свет1 час

Почина модниот креатор Карл Лагерфелд

Прочуениот германски моден креатор Карл Лагерфелд почина денеска на 86-годишна возраст, пренесе „Ројтерс“. Медиумите пренесуваат дека креативниот директор на модната...

Македонија1 час

Ибраими: Штетата во „Титаник 2″ е 413 евра

Обвинетиот поранешен член на ДИК, Бедредин Ибраими, во завршниот збор за случајот „Титаник 2″ на СЈО рече дека вкупната штета...

Крвав четврток3 часа

Дурловски: Доколку сум знаел за вакво сценарио за 27, осудете ме

Доколку најдете доказ за какво било мое учество, планирање, намера да бидам дел од некакво сценарио за 27 април, осудете...

Македонија3 часа

Во Вевчани пронајдена граната од Втората светска војна

Во Вевчани, Струшко, при чистење на одводен канал била пронајдена една рачна бомба со непознато потекло од Втората светска војна...