Контакт

Актуелно

Македонија41 минута

Сончево и топло со температура до 20 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб северен ветер. Максималната температура ќе биде...

Македонија12 часа

Градоначалникот на Центар позитивен на Ковид-19

Градоначалникот на скопски Центар, Саша Богдановиќ, е позитивен на Ковид-19, а веста ја соопшти на социјалните мрежи. Почитувани сограѓани, И...

Свет12 часа

Американка на шопинг потрошила државна помош oд 150.000 долари наменета за компании

Американка од Северна Каролина, која наводно фалсификувала документи со цел да добие државна помош од 150.000 долари наменета за компании,...

Свет13 часа

Ромни: Републиканците ќе го поддржат Трамп ако повторно се кандидира за претседател

Републиканскиот сенатор Мит Ромни верува дека поранешниот американски претседател, Доналд Трамп, лесно ќе ја oсвои номинацијата на Републиканската партија за...

Европа14 часа

Експертите најавуваат комбинирана вакцина против грип и Ковид-19 во блиска иднина

Во блиска иднина може да се направи комбинирана вакцина против грип и ковид, изјави денеска водечката британска специјалистка по вирологија,...