Контакт

Актуелно

Регион3 часа

Напнато на самитот Брдо-Бриони: Османи и Џаферовиќ го нападнале Вучиќ

Самитот Брдо-Бриони стана напнат на самиот почеток, пренесуваат српските медиуми. Како што неофицијално дознава „Новости“, косовскиот претседател Вјоса Османи и...

Македонија5 часа

Само 6 хоспитализирани со Ковид-19 за 24 часа, се намалува бројот на пациенти во скопските ковид-центри

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 6 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 204 лица...

Свет7 часа

Тројца убиени во напад со нож на железничка станица во Русија

Најмалку три лица се убиени утрово во напад со нож во близина на железничка станица во рускиот град Екатиринбург, пренесе...

Македонија7 часа

Спасовски се вакцинираше против Ковид-19

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска во вакциналниот пункт во Куманово се вакцинираше против Ковид-19 со вакцината на „Синофарм“....

Свет7 часа

(Видео) Голем пожар во близина на Лос Анџелес, властите апелираат населението да се евакуира

Голем шумски пожар избувна недалеку од националниот парк Топанга во американската држава Калифорнија, а локалните власти бараат илјадници граѓани да...