Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

Утре променливо и нестабилно време, со услови за дожд

Утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд,...

Скопје27 минути

Посебен сообраќаен режим за верскиот празник Задушница во главниот град

Поради верскиот празник Задушница на 18.06. и 19.06.2021 (петок и сабота) во периодот од 06.00 до 16.00 часот на гробиштата...

Црна хроника1 час

Во семејна расправија во Кичево, син го прободел својот татко кој починал од повредите

Вчера во с.Вранешница, кичевско, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода 25-годиншниот А.К, поради сомнение дека тој...

Македонија2 часа

(Видео) Заев и Јанев: И средбата е исчекор, има прозорец на можности за отворен и искрен дијалог

По билатералната средба на македонскиот и бугарскиот премиер, Зоран Заев и Стефан Јанев, се одржа заедничка прес-конференција на која премиерот...

Црна хроника5 часа

Со електричен тротинет удрил во 63-годишна скопјанка и побегнал

Во скопската полиција вчера во утринските часови бил пријавен инцидент што се случил на булеварот Партизански одреди, а го предизвикало...