Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

Упорните пожарникари и граѓани го спасија манастирот Света Петка од пожарот во Пехчево

Жителите, пожарникарите и сите инволвирани во гаснењето успеаја да го спасат манастирот Света Петка од пожарот кој повеќе од 10...

Европа5 часа

Макрон за антиваксерите: Тоа се луѓе кои го загубиле разумот

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека демонстрантите против вакцинацијата се луѓе кои го загубиле разумот. Откако демонстрантите против т.н. ковид-пасоши...

Регион5 часа

(Видео) Мицотакис за пожарот кај Атина: Во предградијата владее вистински кошмар

Грчките пожарникари даваат се од себе за да го локализираат огромниот пожар во северните предградија на Атина, пред ветерот повторно...

Црна хроника6 часа

Тинејџер избоден со нож во обложувалница во Аеродром

Од службата за Итна медицинска помош, вчера околу 23 часот во полиција пријавиле дека 18-годишен скопјанец со иницијали Д.У. доживеал...

Македонија8 часа

Груби и Макрадули промовираа поштенска марка во чест на Рамковниот договор

Во рамки на активностите за одбележување на 20-годишнината од Охридскиот Рамковен договор, првиот вицепремиер и министер за политички систем, Артан...