Контакт

Актуелно

Свет21 минута

Талибанците ослободија Американец и Австралиец по три години заробеништво

Талибанците објавија дека на југот во Авганистан денеска ослободиле двајца заробеници, Американец и Австралиец, кои повеќе од три години биле...

Македонија24 минути

Димитров на состанокот на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО

На покана на генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, министерот за надворешни работи, Никола Димитров, утре во Брисел ќе учествува...

Свет26 минути

Неверојатни фотографии од Сиднеј, градот се разбуди обвиен во чад

Поради силниот ветер, десетици пожари беснеат на источниот брег на Австралија, што предизвика Сиднеј да биде обвиен од штетен облак...

Свет45 минути

Папата во прва посета на Тајланд и Јапонија

Папата Франциск вечерва тргнува во своја прва посета на Тајланд и Јапонија, азиски будистички земји со мала католичка заедница. По...

Македонија2 часа

Истекува рокот за поднесување изјава за членовите со бенифициран стаж

Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување (МАПАС) ја известува пошироката јавност дека истекува рокот за поднесување изјава за...