Контакт

Актуелно

Европа5 минути

Русија го прогласи Навални за терорист

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој е во затвор една година, е вклучен на листата на терористи и екстремисти на...

Македонија2 часа

Работните групи на Владите на Северна Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија, денеска, во рамките на заедничката седница...

Свет2 часа

Рамзан Кадиров: Да бев на местото на Путин, одамна ќе ја окупирав Украина

Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров изјави дека САД ја користат Украина за поставување воена база на нејзина територија, додавајќи дека доколку...

Регион4 часа

(Видео) Снегот ја блокираше Грција – повеќе области без струја, возачи заробени на патиштата

Снежна покривка синоќа ја прекри целата грчка престолнина, при што беше нарушен авиосообраќајот и заробени десетици возачи на патиштата. Најдраматична...

Македонија5 часа

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...