Контакт

Актуелно

Свет37 минути

Бомбашки напад во Авганистан, 20 мртви и 95 повредени

Најмалку 20 луѓе се убиени, а 95 се ранети во експлозија на камион бомба пред болница во јужен Авганистан, соопшти...

Регион2 часа

Брнабиќ по третпат во Берлин, Меркел бара алтернатива за Вучиќ

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ е во посета на Берлин по трет пат за помалку од една година, но ова...

Македонија3 часа

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд

Времето ќе биде променливо облачно и значително посвежо со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи. Ќе дува...

Македонија4 часа

Османи во работна посета на Берлин и Варшава

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамки на неговата турнеја по европските метрополи ќе престојува...

Култура12 часа

Лауретатот на Златна камера 300 за животно дело, Јоргос Арванитис пристигна во Битола

Вториот лаурет на 40. јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера, Јоргос Арванитис, вечерва пристигна во Битола. Јоргос Арванитис,...