Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

(Видео) Екологистите децидни, ние не сме Африка, па да отвораме рудници

Плодната почва и воздухот трајно ќе бидат уништени, а Македонија ќе биде претворена во пустина ако не се спречи отворањето...

Македонија3 часа

ИВЗ обвинува за исламофобија оти државата не ѝ го враќа имотот

Исламската верска заедница тврди дека поседува имот во половина Скопје, кој бара да си го врати преку процесот за денационализација....

Македонија3 часа

Министерството за правда: Од ВМРО-ДПМНЕ, наместо амандмани, добивме есеистички текст

Во Законот за Јавното обвинителство, кој го испрати Министерството за правда во собраниска процедура, се имплементирани сите меѓународни принципи. Министерството...

Македонија5 часа

Отворен првиот контакт-центар за глуви и наглуви

Денеска почна со работа првиот контакт-центар за глуви и наглуви лица кој е дел од програмата на  Сојузот на глувите...

Европа5 часа

Се заоструваат правилата за авторските права на интернет, ЕУ го усвои контроверзниот член 13

Европскиот парламент го изгласа контроверзниот член 13 со кој се заоструваат правилата за почитување на авторските права на интернет. Членот...