Контакт

Актуелно

Македонија31 минута

ЗНМ избира нов претседател

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) денеска ќе одржи редовно годишно изборно собрание на кое ќе се избира нов претседател....

Свет39 минути

Објавени нови сателитски снимки од Мариупол, Русите изградиле воен комплекс

Најновите сателитски снимки покажуваат зголемен број гробници на главните гробишта во Мариупол, украински град тешко погоден од војната меѓу Русија...

Свет55 минути

(Видео) Ерупција на најголемиот активен вулкан во светот

Лава тече од вулканот Мауна Лоа на Хаваите, кој е најголемиот активен вулкан во светот и чија ерупција започна на...

Македонија1 час

Претежно облачно време со температури до 12 степени

Времето денеска ќе биде претежно облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...

Спорт11 часа

Швајцарија ги искористи сите „дупки“ во одбраната на Србија за осминафинале, Камерун прв го победи Бразил!

Светското првенство во Катар ги доби сите 16 осминафиналисти, откако Швајцарија го „визираше“ последното место со 3:2 победа над Србија...