Контакт

Актуелно

Европа6 минути

Зеленски: Имаме нешто што Русија го нема

Украинскиот претседател Володимир Зеленски, во пресрет на зимата, апелираше на истрајноста и издржливоста на Украинците. „Непријателот силно се надева дека...

Македонија18 минути

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Арсовска и Ковачевски наместо пари за превозниците договарале провизија од набавката на нафта за ЈСП?

Тендерот од 27 милиони евра за набавка на нафта за потребите на ЈСП, потпишан од директорот на тоа претпријатие кадар...

Црна хроника48 минути

Казнети 172 возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (04.12.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на...

Македонија2 часа

Променливо облачно време со температура до 13 степени

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб до умерен јужен ветер. Попладне облачноста ќе се намалува. Минималната температура ќе...

Uncategorized17 часа

Мицкоски: Арсовска и Ковачевски нека побараат попуст за милионскиот договор за нафта и ќе има пари за превозниците

Мојата порака и до градоначалничката и до Ковачевски е кога ќе се среќаваат на тие тајни средби во Владата е...