Контакт

Актуелно

Свет1 час

Остин: САД се подготвени да користат конвенционално и нуклеарно оружје за заштита на Јужна Кореја

Соединетите Американски Држави се посветени на спречување на провокациите на Северна Кореја, вклучително и користење низа средства, како и нуклеарно...

Македонија2 часа

Тренчевска: Раст на плати и пензии, поддршка за најранливите и оддржливи социјални услуги во 2022 година

Во рамки на дводневната конференција организирана од страна на Владата на Република Северна Македонија, „Година на нови можности“ се оддржа...

Црна хроника3 часа

134 казнети возачи во Скопје, 13 без возачка

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (30.01.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија...

Свет3 часа

(Видео) Во пукање во Флорида најмалку десет лица се ранети

Најмалку десет лица се ранети во пукотница во Лејкленд, Флорида, соопшти градската полиција. Пукањето се случило вчера околу пладне, а...

Свет4 часа

Бројот на загинати во самоубиствениот напад во Пакистан се искачи на 87

Бројот на загинатите во самоубиствениот напад во градот Пешавар, во северозападен Пакистан, се искачи на 87, а најмалку 57 лица...