Контакт

Актуелно

Свет3 часа

Заменик на шериф од Флорида случајно пукал и убил колега

Заменик на шерифот во округот Бревард, Флорида, по грешка пукал и го убил својот колега, исто така заменик на шерифот....

Спорт6 часа

Пеле: Ќе гледам Бразил – Јужна Кореја од болничката соба

Најголемиот бразилски фудбалер во историјата, Пеле, преку социјалните мрежи порача дека ќе го гледа мечот од осмина-финалето на Светското првенство...

Свет8 часа

Лавров: Политиката на НАТО ризикува директен конфликт меѓу две нуклеарни сили

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, изјави дека НАТО претставува сериозна закана за таа земја и дека западната...

Македонија8 часа

Маричиќ: Со политичка волја и конкретни чекори од ЕУ интеграцијата на регионот е реална

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, учествуваше на панел-дискусија посветена на проширувањето на ЕУ кон Западен Балкан,...

Економија11 часа

Поевтинуваат бензините, цената на дизелот не се менува

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Македонија донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на...