Контакт

Актуелно

Регион5 часа

За една недела увозот од Србија и БиХ во Косово намален за 50 отсто

Директорот на косовската царина, Бахри Бериша, изјави дека увозот од Србија и Босна и Херцеговина се намалил за 50 отсто,...

Европа6 часа

За Макрон поважна е одлична воена соработка, од твитовите на Трамп

Францускиот претседател, Емануел Макрон, денеска изјави дека за него е важно да има одлична соработка меѓу армиите на САД и...

Европа6 часа

Владата на Меј го одобри нацрт-договорот за брегзит

Британската премиерка, Тереза Меј, рече дека нејзината влада денеска го разгледала и го поддржала нацрт-договорот на ЕУ за брегзит. Изјавата...

Регион7 часа

Партијата на Ердоган бара на осомничените за убиство на Кашоги да им се суди во  Турција

Омер Челик, портпарол на турската Партија за правда и развој на турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган, денеска предложи на осомничените...

Регион7 часа

Пукање во Сараево, едно лице повредено

Во сараевската населба Ступ доцна вечерва се слушнале истрели од огнено оружје, јавуваат тамошните медиуми. Според неофицијални информации, едно лице...