Контакт

Актуелно

Свет28 минути

Ердоган: Апсолутно ќе ја завршиме работата што ја почнавме

Одлучни сме да ја продолжиме операцијата до крај, и покрај заканите. Ова го изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган...

Македонија1 час

Дескоска во Советот на Европа: Се надевам дека нема да ја загубиме шансата за преговори со ЕУ

Министерката за правда, Рената Дескоска, се обрати на денешната конференција за министри за правда во Советот на Европа, која се...

Свет2 часа

ЕУ за забрана на извоз на оружје во Турција

Советот на ЕУ за време на состанокот во Луксембург ја повика Турција да ја прекине воената акција во североисточниот дел...

Црна хроника2 часа

Возило прегази велосипедист во Тетовско

Возило прегази велосипедист на локален пат за селото Пирок, Тетовско. Како што информираат од МВР, со возилото управувал С.С.Х.(30) од...

Свет4 часа

Шпанскиот суд издаде наредба за апсење на Пучдемон

Врховниот суд во Шпанија издаде европски налог за апсење на поранешниот каталонски лидер, Карлес Пучдемон. Според информациите, налогот е издаден...